Czy mózg jest nam potrzebny?

24. lutego 2017 r. w auli Collegium Novum odbył się wykład zatytułowany Czy mózg jest nam potrzebny? Spotkanie poprowadził prof. dr hab. Jerzy Silberring z Katedry Biochemii i Neurobiologii Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.
Wykład omawiał podstawy funkcjonowania mózgu, jego wpływ na nasze zachowania. Jaka część naszego mózgu niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania? Co powoduje, że lubimy powracać do rzeczy i zdarzeń przyjemnych, a niektórym tych przyjemności mało i potrzebują się napić lub naćpać? Czy neuronauka pomoże nam w sprawniejszym zapamiętywaniu i jak postępować, żeby nie podpaść egzaminatorowi? Jakie szanse na nauczenie studentów czegokolwiek ma wykładowca wobec reguły 3Z "zakuć, zdać, zapomnieć"? Kiedy mózg nas oszukuje? W trakcie spotkania poruszone zostały te i inne pytania, nurtujące nie tylko studentów.

Uczestnicy wykładu w Auli Collegium Novum

Fragment prezentacji przedstawiający podział mózgu na płaty

Zobacz video galerię

Czy mózg nam jest potrzebny?