Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

Koncert Tomasza Stańki

Ukoronowaniem wydarzenia Dotknij kultury w roku 2013 był wieczorny koncert na dziedzińcu Collegium Maius, podczas którego wystąpił światowej sławy trębacz jazzowy Tomasz Stańko.

Tomasz Stańko

Na zdjęciu: Tomasz Stańko. Fot. J. Sawicz

"Wisława"

Od dłuższego czasu muzyk fascynuje się postacią Wisławy Szymborskiej, a w tym roku wydał płytę „Wisława” inspirowaną twórczością poetki i poświęconą jej pamięci. Podczas wydarzenia "Dotknij kultury" Tomasz Stańko wystąpił w duecie z krakowskim muzykiem Dominikiem Wanią, który zagrał na fortepianie.

Tomasz Stańko: "Słowa nie są moją specjalnością, także dzisiaj będę dla Państwa wieczorem starał się jak najbardziej wyrazić poprzez muzykę, ale jestem zaszczycony i dumny, że mogę wziąć udział w tak pięknym przedsięwzięciu, i w tych pięknych murach, w których miałem już raz okazję grać koncert parę lat temu na dziedzincu, zagrać Państwu trochę muzyki, trochę programu mojego, który gram z Dominikiem. A chciałbym koncert rozpocząć utworem, który dedykowałem Pani Wisławie Szymborskiej i mam nadzieję w związku z tym, że Jej duch się będzie unosił tutaj stale i potrafił uświetnić jakoś ten wspaniały wieczór moją skromną osobą".

Dziękujemy Firmie Producenckiej Gorycki & Sznyterman za profesjonalizm w nagłośnieniu koncertu "Dotknij kultury" 2013. Uzyskana jakość dźwięku była niezwykle wysoka.

Play audio